Staropolska Kuchnia

W naszej Gospodzie spróbujesz prawdziwej, polskiej kuchni.

- Półmiski soczystych mięs z wachlarzem dziczyzny najlepszej jakości.

- Ręcznie lepione przez Gospodynie pierogi z różnymi farszami : mięso, kapusta i grzyby, ruskie, szpinak.

- Kopytka i placki ziemniaczane z lokalnymi, świeżymi dodatkami.

- Pełne smaku zupy na treściwych wywarach.

- Oraz wiele wiele innych smakowitości, które składają się na naszą obszerną, sezonową kartę.

Koniecznie zapytaj kelnera o specjalności danego dnia. Na wiosnę znajdziesz w naszych potrawach lekkie, chrupkie nowalijki, zaś jesienią grzybowe, aromatyczne sosy oraz korzenne warzywa, które wzbogacają smak głównych pozycji w menu. Nasi kucharze przygotowują dania zgodnie z wielowiekową, polską tradycją, korzystając ze specjalności regionu oraz lokalnych produktów. Od wielu lat zadowalamy naszych Gości sowitymi porcjami, które przywołują wspomnienia babcinej kuchni, oddając hołd prawdziwym zwyczajom biesiadowania!

Niepowtarzalny adres

Spacerując kamiennymi uliczkami Starego Miasta warto zajrzeć do zaułka Wąskiego Dunaju, który znajduje się tuż nieopodal Rynku Starego Miasta. W zacisznym kącie tuż za rogiem rozpoznacie GOSPODĘ KWIATY POLSKIE dzięki licznym bukietom sezonowych kwiatów oraz romantycznym, drewnianym oknie, przez które zajrzycie do środka. Na wiosnę usiądziecie w klimatycznym ogródku, aby zjeść lunch w słońcu lub kolację przy świecach. Jeżeli jednak chcecie całkowicie zagłębić się w nastroju prawdziwej polskie gospody, koniecznie zasiądźcie wewnątrz.

Jeżeli nie wiecie jak do nas trafić, wystarczy że dotrzecie do Syrenki na Rynku Starego Miasta i stamtąd dzieli Was już tylko 150 kroków do Gospody. Znajdujemy się po prawej stronie w uliczce odchodzącej od placu, kierując się w stronę bramy Barbakanu Warszawskiego. Jeżeli chcecie dotrzeć taksówką, najłatwiej będzie Wam dojechać na ulicę Podwale i wysiąść na wysokości Wąskiego Dunaju, czyli tuż przed pomnikiem Małego Powstańca. Wtedy po niecałych 100 metrach, mijając plac Szeroki Dunaj zobaczycie w rogu ulicy nasze miejsce.

Sielska atmosfera

Swojski klimat Gospody Kwiaty Polskie to odzwierciedlenie naszej pasji do celebrowania rodzinnych spotkań. Ręcznie malowane krzesła i stoły, drewniane wykończenie, pełne stylistycznych ciekawostek prosto z polskiej wsi. Przetwory w słojach, folklorystyczna sztuka na ścianach oraz dużo, dużo kwiatów, sprawią że poczujesz się jak w rodzinnym domu na wsi, gdzie za oknem zamiast Starego Miasta, mogłyby rozciągać się pola zbóż. 

To wszystko jeszcze zanim zobaczysz bogactwo naszej kuchni na talerzu. Przyjazna obsługa, czyli nasza zgrana załoga wieloletnich pracowników, chętnie doradzi Ci na jakie smaki najlepiej zwrócić uwagę. Mamy doświadczenie w opiece nad gośćmi, nawet gdy robi się ciasno, bo dobrze znamy cały alfabet polskiego biesiadowania!